Кожуф подобар од Победа на контролата во Прилеп

Кожуф триумфираше со 1-2 на пријателскиот натпревар против Победа кој се одигра на игралиштето „Могила“ во Прилеп.

Творец на победата на гевгеличани беше Никола Костадинов, стрелец на двата погодоци за Кожуф.

Кожуф на натпреварот против минатогодишниот прволигаш настапи и без неколку стандардни првотимци, Зајков, Чурлинов, Лазаровски, Јаневски, Стојковски кои паузираа поради повреди.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали