Кожуф подобар од Победа на контролата во Прилеп

Кожуф триумфираше со 1-2 на пријателскиот натпревар против Победа кој се одигра на игралиштето „Могила“ во Прилеп.

Творец на победата на гевгеличани беше Никола Костадинов, стрелец на двата погодоци за Кожуф.

Кожуф на натпреварот против минатогодишниот прволигаш настапи и без неколку стандардни првотимци, Зајков, Чурлинов, Лазаровски, Јаневски, Стојковски кои паузираа поради повреди.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Сејдини на средба со првиот човек на косовската федерација: Соседите бараат повеќе билети за баражот од Лигата на нации
21.01.2020
​Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Мухамед Сејдини, во Приштина беше гостин на првиот човек на косовскиот фудбал, Агим Адеми.
Види детали