Тиквеш убедливо славеше против Пелистер (1-4) во Битола

Кавадаречки Тиквеш сериозно се подготвува за влез во прволигашкото друштво следната сезона, ако се суди според актуелниот подготвителен период пред почетокот на новото второлигашко првенство.

Тиквеш денеска славеше убедливо со 1-4 (0-1) на гостувањето против Пелистер на пријателскиот дуел кој се одигра на стадионот „Под Тумбе кафе“. 

Кавадарчани до предност дојдоа со голот на капитенот Ѓорѓи Мојсов во првото полувреме, а во вториот дел стрелци беа Роберт Митев и Марјан Ристовски, и уште еднаш Мојсов за конечни 1-4 во самиот финиш од натпреварот.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали