Елмас беше стартер против Барселона, но Наполи доживеа убедлив пораз

Елиф Елмас повторно доби шанса да биде стартер за Наполи против Барселона и на вториот пријателски натпревар што се одигра во Мичиген. Елмас го играше првото полувреме, а откако излезе од игра, Барселона се размавна и го декласираше Наполи со 4-0. 

Луис Суарез беше двоен стрелец, Антоан Гризман го постигна првиот гол за Барселона, а во листата на стрелците се запиша и Осман Дембеле.         

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали