Трајковски дебитираше за Мајорка против Барди и Леванте

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски дебитираше за шпанскиот прволигаш Мајорка на вечерашниот пријателски натпревар против Леванте. Тимот на Енис Барди славеше со 1-2, а тој беше стартер за својот тим.

Трајковски влезе во игра во 66.минута во составот на Мајорка. Тимот од Балеарските острови поведе со голот на Анте Будимир на самиот почеток од мечот, а во вториот дел Леванте стигна до триумф преку Серџо Леон и Борха Мајорал.    

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали