Милан Ристовски двоен стрелец за Нитра, го „тресеше“ Дени Илиев

Младинскиот интернационалец Милан Ристовски блесна во дресот на Нитра постигнувајќи два гола во триумфот (3-2) против Серед. Тој успеа двапати да го надмудри Дени Илиев, кој како позајмен играч од Арсенал го брани голот на Серед. На кормилото на Серед е македонскиот стратег Славчо Војнески.

За Милан Ристовски и Нитра ова беше прва првенствена победа по четири кола на стартот од шампионатот. Серед има две победи и два порази во досегашниот тек од првенството.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали