Милан Ристовски двоен стрелец за Нитра, го „тресеше“ Дени Илиев

Младинскиот интернационалец Милан Ристовски блесна во дресот на Нитра постигнувајќи два гола во триумфот (3-2) против Серед. Тој успеа двапати да го надмудри Дени Илиев, кој како позајмен играч од Арсенал го брани голот на Серед. На кормилото на Серед е македонскиот стратег Славчо Војнески.

За Милан Ристовски и Нитра ова беше прва првенствена победа по четири кола на стартот од шампионатот. Серед има две победи и два порази во досегашниот тек од првенството.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Сејдини на средба со првиот човек на косовската федерација: Соседите бараат повеќе билети за баражот од Лигата на нации
21.01.2020
​Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Мухамед Сејдини, во Приштина беше гостин на првиот човек на косовскиот фудбал, Агим Адеми.
Види детали