Брегалница убедливо со 0-4 славеше на тестот против Каменица Саса

Подготвувајќи се за стартот на новата второлигашка сезона, штипска Брегалница убедливо со 0-4 (0-1) славеше на пријателскиот натпревар против Каменица Саса.

„Сините“ до триумфот дојдоа со погодоците на Стојанче Велинов во првото полувреме, а потоа во вториот дел за убедлив триумф погодија и Мартин Стојанов, Наумче Бакрачески и Јован Манов.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали