Куп: Гостивар ќе ја пречека Шкендија, Велазерими домаќин на Работнички

Академија Пандев и Македонија ЃП ќе бидат слободни, а актуелниот шампион Шкендија ќе му гостува на Гостивар во првото коло од Купот на Македонија, кое ќе се одигра на 21 август.

Работнички ќе биде гостин на Велазерими, Вардар ќе оди на мегдан со Саса, Ренова ќе му гостува на Кожув, а интересна е второлигашката пресметка во која Кит Го ќе го пречека Пелистер.

ДВОЈКИ, КУП НА Македонија (1.КОЛО)

Охрид - Беласица

Фортуна - Силекс

Кожув - Ренова

Кравари - Лабуништа

Саса - Вардар

Кит-Го - Пелистер

Црнилиште - Брегалница

Локомотива - Струга

Велазерими - Работнички

Љуботен - Тиквеш

Превалец - Борец

Осогово - Победа

Гостивар - Шкендија

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали