Дембо Дарбое од Гана потпиша за Шкупи

Македонскиот прволигаш Шкупи се засили со Дембо Дарбое, играчот од Гамбија кој два месеци беше на проба во тимот од Чаир. Тој успеа да го убеди раководството на клубот и доби договор пред самиот старт на новата сезона во Првата лига.

Дарбое потпиша договор на две години со Шкупи.

„Среќен сум што потпишав за Шкупи. Ова е ново искуство за мене и ќе дадам сѐ од себе за да му помогнам на тимот да има успеси“, изјави Дарбое.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали