Дембо Дарбое од Гана потпиша за Шкупи

Македонскиот прволигаш Шкупи се засили со Дембо Дарбое, играчот од Гамбија кој два месеци беше на проба во тимот од Чаир. Тој успеа да го убеди раководството на клубот и доби договор пред самиот старт на новата сезона во Првата лига.

Дарбое потпиша договор на две години со Шкупи.

„Среќен сум што потпишав за Шкупи. Ова е ново искуство за мене и ќе дадам сѐ од себе за да му помогнам на тимот да има успеси“, изјави Дарбое.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Велковски: Сега на победа против Израел за успешен крај на квалификациите
17.11.2019
​Поразот од Австрија можеби беше „очекуван“, а сега следи дуелот што на Македонија може да и го донесе третото место во квалификациската група, во вторник против Израел во Скопје. Триумф над Израелците и победа на Полска над Словенија за нашиот национален тим ќе значи и најдобар пласман во еден квалификациски циклус.
Види детали