ЖФК Драгон убедливо поразен од Сараево во квалификациите за ЛШ

Шампионот на Македонија во женски фудбал, тимот на ЖФК Драгон, со убедлив пораз (5-0) од Сараево го почна квалификацискиот турнир во Лигата на шампионите. 

Првиот гол за Сараево го постигна Мерјема Медиќ во деветтата минута. ЖФК Драгон попушти со темпото во вториот дел, па ривалот постигна уште четири гола преку Спахиќ, Ѓоковиќ, Бојат и Куц. 

Во вториот меч од квалификациската група 1, Брајдаблик го совлада АСА Тел Авив со 4-1.    

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали