Јасир Селмани ја засили Ренова

Македонскиот фудбалски прволигаш Ренова го ангажираше Јасир Селмани како ново засилување. Тој се враќа во таборот на „гипсарите“ по три години, а последно го носеше дресот на Гостивар.

Селмани ќе го засили средниот ред на Ренова, тој е играч со изразени офанзивни карактеристики.

Ренова на стартот од новата сезона претстојниов викенд, в сабота (17.30 часот) ќе го пречека на домашен терен тимот на Силекс.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали