Денис Махмудов ја продолжува кариерата во Пјуник

Македонскиот напаѓач Денис Махмудов кариерата ќе ја продолжи во ерменски Пјуник.

29-годишниот Махмудов, по разделбата со холандски Ексцелсиор, се одлучи кариерата да ја продолжи во Пјуник, тимот кој во првото квалификациско коло од Лига Европа го елиминираше Шкупи.

Пред Ексцелсиор, Махмудов настапуваше и за Дордрехт, Телстар, Цволе, Спарта Ротердам во холандските шампионати. Претходно беше веќе во ерменското првенство, но во дресот на Банантс.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали