Ренова го победи српски Крушевац во Охрид

Македонскиот прволигаш Ренова го совлада српскиот тим Трајал Крушевац со 2-0 на пријателски натпревар што се одигра на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид. „Гипсарите“ успеаја да го скршат отпорот на противникот во самиот финиш од натпреварот.

Арџент Гафури во 80.минута од пенал го доведе тимот на Ренова во водство. Само три минути подоцна мрежата на српскиот тим ја затресе и Илирид Адеми.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Македонија ЃП ремизираше со полскиот Погон на првиот тест во Анталија
21.01.2020
​Во првиот свој натпревар за време на подготовките во Анталија, Македонија ЃП ремизираше без голови со полскиот Погон Шчечин.
Види детали