Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи

Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.

Дефанзивецот  Висар Муслиу вели дека елиминацијата боли многу, но може да се надмине само со добри игри на следните натпревари.

„Логично е да има големо разочарување по начинот на кој бевме елиминирани од квалификациите на Лигата на шампионите. Меѓутоа нема бегање, ова е реалноста и ние треба да се соочиме со критиките. Одговорот треба и мораме да го даваме на терен со резултати. Само така можеме да го надминеме овој момент и верувам дека така и ќе биде. Немаме време за кукање, целиот фокус веќе е кон следниот предизвик во Лига Европа, каде ќе се обидеме да се претставиме во вистинско светло“, вели за ЕКИПА, Висар Муслиу.

Шкендија се сели во квалификациите за Лигата на Европа, а следен противник е Дуделанж.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали