Каран: Шкупи сака пласман во следното коло, не се плашиме од Пјуник

Шкупи утревечер го пречекува Пјуник во реванш меч од првото квалификациско коло во Лигата на Европа со надеж дека може да се пласира во следната рунда. Има позитивни 3-3 од првиот меч во Ереван.      

„Нема да калкулираме и да играме на 0-0. Пјуник е квалитетен тим, но ние имаме добар резултат од првиот меч и не се плашиме. Ќе играме дома, пред нашите навивачи и сакаме победа“, изјави Умит Каран, тренерот на Шкупи. 

Капитенот Муарем Бајрами вели дека Шкупи сега го очекува потежок меч, од гостувањето во Ерменија.    

„Ќе биде двојно потешко утре. Имаме добар резултат, но ќе треба да одиграме уште подобро на утрешниот реванш. Сакам да ги израдуваме „Шверцерите“ и да се пласираме понатаму во Лигата на Европа. Пјуник е добар тим, нашите тимови имат негативна традиција со овој ерменски клуб, но време е да ја прекинеме. Со поддршка од навивачите, кои се наше најсилно оружје, можеме до успех“, изјави Бајрами.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали