Милан Ристовски на позајмица во словачка Нитра

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски престојнава сезона ќе ја мине во редовите на словачкиот прволигаш Нитра.

21-годишниот офанзивец како позајмен фудбалери од хрватска Ријека сезонава ќе биде дел од шампионатот на Словачка. Ристовски и изминатата сезона беше на позајмица, но во редовите на словенечкиот прволигаш Кршко.

Ристовски, кој е помлад брат на членот на Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски, претходно во македонското првенство настапуваше за Работнички.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали