Силекс и Струга ТЛ ремизираа на пријателскиот меч во Гостивар

Струга Трим Лум и Силекс ремизираа (1-1) на денешниот пријателски натпревар кој се одигра во Гостивар.

Во квалитетен тест дуел, со многу шанси и на двете страни, Силекс поведе во 53. минута со голот на Ивановски. Но, избраниците на Јетон Беќири го израмнија резултатот во 81. минута со голот на Флорент Османи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Работнички не отпатува на подготовки во Охрид поради позитивен случај на коронавирус
12.07.2020
ФК Работнички не отпатува на подготовки во Охрид откако се појави фудбалер со позитивен тест на коронавирус, објави клубот на официјалниот сајт.
Види детали