И Кожуф стартуваше со подготовките: Шапов и Тодоров први засилувања

ФК Кожуф денеска старуваше со подготовките за наредната сезона.

Од екипата летово си заминаа Пеев, Иванов, Шишков и Скендери, додека на клубот му пристапија Тодоров Крсте и Шапов Јован од Беласица. По подолга пауза на тренизите се приклучи и Зумровски Ники, а како што информираат гевгеличани раководството на клубот преговара со уште неколку фудбалери за за засилување на тимот.

Со Кожуф тренираат и неколку фудбалери кои ќе бидат на проба пред да следи евентуален ангажман. На почетокот на подготовките на сениорската екипа се приклучија и неколку младинци и кадети.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали