И Кожуф стартуваше со подготовките: Шапов и Тодоров први засилувања

ФК Кожуф денеска старуваше со подготовките за наредната сезона.

Од екипата летово си заминаа Пеев, Иванов, Шишков и Скендери, додека на клубот му пристапија Тодоров Крсте и Шапов Јован од Беласица. По подолга пауза на тренизите се приклучи и Зумровски Ники, а како што информираат гевгеличани раководството на клубот преговара со уште неколку фудбалери за за засилување на тимот.

Со Кожуф тренираат и неколку фудбалери кои ќе бидат на проба пред да следи евентуален ангажман. На почетокот на подготовките на сениорската екипа се приклучија и неколку младинци и кадети.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Биелса со пофалби за Алиоски: Му требаше време..., но сега игра во извонредна форма
22.10.2019
​Менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса е задоволен што на стартот од новата сезона повторно го има македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски во формата која ја посакува од него.
Види детали