Шкупи ремизираше (3-3) против Пјуник во Ереван (ВИДЕО)

Шкупи прокоцка одлична можност да дојде до победа во првиот меч од 1. квалификациско коло за Лига Европа, ремизирајќи на крајот 3-3 (1-2) на гостувањето против Пјуник во Ереван.

Чаирчани до 80. минута имаа предност и од 1-3 на мечот, но дозволија домашните со два гола во финишот да избегнат пораз.

Пјуник дојде до предност со голот на Вардаријан од пенал уште во 4. минута. Но, Шкупи израмни со голот на капитенот Мухарем Бајрами директно од слободен удар израмни во 26. минута. Македонскиот состав дојде до предност од 1-2 во 43. минута со голот на Дарко Илиески…

Во второто полувреме, повторно Бајрами погоди директно од слободен удар, од околу 30 метри.

Но, Ерменците со погодоците на Жестоков во 80. минута и Манучарјан во 85. минута дојдоа до конечните 3-3.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали