Борјан Пановски потпиша професионален договор со Работнички

Уште еден млад и талентиран фудбалер потпиша професионален договор со Работнички, објави клубот на официјалниот сајт. Борјан Пановски е промовиран во сениорскиот тим откако стави потпис на тригодишна верност кон клубот.

Пановски игра на позицијата десен бек и е македонски репрезентативец. Во претстојната сезона ќе добие можност за докажување во сениорскиот состав на Александар Влахо.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали