Вардар го совлада Работнички со 2-1 на тестот во Хиподром

Вардар го совлада Работнички со 2-1 на пријателскиот натпревар што се одигра во базата на „црвено-црните“ во Хиподром. Силниот дожд спречи да има поквалитетен натпревар, но и двата тима покажаа дека подготвителниот процес се одвива на најдобар начин.

Првиот дел заврши без голови. Вардарци победија со головите на Аврамовски од пенал и Ибиши, а погодокот за Работнички беше дело на новото засилување, Марко Клисура.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали