Охрид го почна подготовките со четири нови имиња (ФОТО)

Фудбалскиот клуб Охрид ги започна подготовките за новата сезона во која тимот од нашиот најголем туристички центар повторно се враќа во Втората лига. 

Охрид, кој по осум години повторно ќе биде дел од второлигашкото друштво, подготовките на СРЦ „Билјанини извори“ ги почна со четири нови имиња во тимот, Љупче Трпески, Александар Целески и Мартин Лекоски кои пристигнаа од Кораб, како и голманот Даниел Котевски од Победа. Наредните денови се очекува договор со уште неколку нови засилувања.

Подготовките на „сино-белите“ ќе бидат исклучиво во Охрид. Клубот планира пет контролни средби до почетокот на сезоната, кој е закажан за 24. август.

ФОТО: www.ohridnews.com.mk

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали