Охрид го почна подготовките со четири нови имиња (ФОТО)

Фудбалскиот клуб Охрид ги започна подготовките за новата сезона во која тимот од нашиот најголем туристички центар повторно се враќа во Втората лига. 

Охрид, кој по осум години повторно ќе биде дел од второлигашкото друштво, подготовките на СРЦ „Билјанини извори“ ги почна со четири нови имиња во тимот, Љупче Трпески, Александар Целески и Мартин Лекоски кои пристигнаа од Кораб, како и голманот Даниел Котевски од Победа. Наредните денови се очекува договор со уште неколку нови засилувања.

Подготовките на „сино-белите“ ќе бидат исклучиво во Охрид. Клубот планира пет контролни средби до почетокот на сезоната, кој е закажан за 24. август.

ФОТО: www.ohridnews.com.mk

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали