Ашковски промовиран во романски Ботошани (ФОТО)

Поранешниот македонски репрезентативец Стефан Ашковски официјално е промовирн во дресот на романски Ботосани.

По завршувањето на соработката со Славија Софија, Ашковски како слободен фудбалер се одлучи на трансфер во романскиот шампионат. 

Ашковски претходно во својата кариера има настапи и за белградски Партизан, Напредак Крушевац,  Нови Пазар, Штромгосет во Норвешка, турски Кајзери, холандска Фортуна Ситард како и тетовска Шкендија. За македонската репрезентација има три настапи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали