Трајковски на „радарот“ на Спортинг Лисабон

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски е пред трансфер во еден од најдобрите португалски клубови, Спортинг Лисабон.

Како што пренесуваат италијанските медиуми веќе се стартувани разговори за ангажман на Трајковски кој со Спортинг би потпишал четиригодишен договор. Португалците го гледаат македонскиот фудбалер како замена за Бруно Фернандеш. Според најавите се треба да биде познато во текот на денешниот ден кога и официјално ќе биде позната дали ќе се заокружи реализацијата на трансферот на Трајковски од Палермо во Спортинг.

Интересно, интерес за Александар Трајковски има и од членот на Серија Б, Салернитана, тим кој е во сопственост на газдата и на Лацио, Клаудио Лотито.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали