Костовски промовиран во дресот на Етникос Ахна

Македонскиот напаѓач, Јован Костовски својата кариера ќе ја продолжи во кипарскиот прволигаш Етникос Ахна. Костовски и официјално е промовиран во новиот клуб во кој ќе настапува следната сезона.

По долги години во дресот на белгиски Леувен, 32-годишниот Костовски се одлучи на разделба со клубот и преселба на Кипар. Претходно во својата кариера има настапи и за Вардар и Металург на домашната фудбалска сцена, како и за турски Ордуспор и ОФИ Крит во грчкиот шампионат.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали