Чурлинов извонреден во предсезоната - деби гол за сениорскиот тим на Келн (ВИДЕО)

Еден од најдобрите македонски млади фудбалери Дарко Чурлинов го постигна првиот гол за сениорскиот тим на германски Келн.

Македонскиот репрезентативец доби шанса во второто полувреме на мечот со Фрехен кој Келн го доби со убедливи 7-1, а во 52. минута Чурлинов ја оправда довербата стрелајќи за во тој момент 5-0 за тимот од Келн.

Минатата сезона нашиот репрезентативец беше еден од најдобрите во младинскиот тим на Келн.

Голот на Чурлинов можете да го погледнете на временскиот исечок 1:10:46....

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали