Љавдрим Скендери потпиша за Ренова

Македонскиот прволигаш Ренова го доведе крилниот играч Љавдрим Скендери. Тој по една сезона во второлигашот Гостивар се враќа во Ренова и треба да биде квалитетно засилување за „гипсарите“.

Ренова потпиша и со Меритон Салиу и со Илирид Адеми, а тимот го напушти првиот стрелец Влатко Стојановски кој направи трансфер во францускиот прволигаш Ним.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали