Илирид Адеми ја засили Ренова

Македонскиот прволигаш Ренова почна со ангажман на нови засилувања. Нов член на „гипсарите“ е Илирид Адеми, кој доаѓа од Македонија ЃП, а претходно беше еден од најистакнатите поединци на Гостивар.

Адеми треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија и најверојатно да биде замената за Влатко Стојановски, кој направи одличен трансфер во францускиот прволигаш Ним.   

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали