Илирид Адеми ја засили Ренова

Македонскиот прволигаш Ренова почна со ангажман на нови засилувања. Нов член на „гипсарите“ е Илирид Адеми, кој доаѓа од Македонија ЃП, а претходно беше еден од најистакнатите поединци на Гостивар.

Адеми треба да ја засили конкуренцијата во навалната линија и најверојатно да биде замената за Влатко Стојановски, кој направи одличен трансфер во францускиот прволигаш Ним.   

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали