Мециновиќ потпиша за Подгорица

Македонскиот интернационалец Јасмин Мециновиќ останува во првенството на Црна Гора, но во новата сезона ќе го носи дресот на новиот прволигаш Подгорица. Тој минатата сезона беше дел од Рудар Пљевља, а одлучи да ја прифати понудата на Подгорица.

За дефанзивецот Мециновиќ, кој има 28 години, ова е 15-ти различен клуб во кариерата. Тој беше интернационалец и во Малезија, Либан, Ерменија, Унгарија, Норвешка, Молдавија...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Бенјамин Демир - „моторот“ на Македонија ЃП, тајното оружје во новата сезона! (ВИДЕО)
22.10.2019
Без сомнение, 23-годишниот крилен офанзивец Бенјамин Демир со игрите сезонава веќе сериозно се наметна и како една од централните фигури на домашната прволигашка сцена. Поранешниот младински репрезентативец е еден од носителите на играта на Македонија ЃП која со максимално високи амбиции го минува актуелниот шампионат...
Види детали