Академија Пандев ремизираше против романски Клинчени

Фудбалерите на Академија Пандев ремизираа (1-1) на денешнинот контролен натпревар против романски Клинчени.

Александар Мишов беше стрелец на единствениот гол за Академија Пандев.

За „пандевци“, како дел од подготовките за настапот во квалификациите за Лигата на Европа, преостануваат уште две пријателски натпревари, против Теута Драч во четврток (27. јуни) и против Витоша Бистрица во сабота (29. јуни).

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали