„Лавовите“ ремизираа (1-1) со Локомотив Пловдив.... (ВИДЕО)

Подготвувајќи се за настапите во квалификациите за Лига Европа, фудбалерите на Македонија ЃП ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар против Локомотив Пловдив.

Бугарите поведоа уште во 3. минута со погодокот на Димитар Илиев, а за „лавовите“ израмни Паду во 57. минута...

Македонија ЃП на тест дуелот настапи во следниот состав: Јовановски, Фернандо, Пецов, Мишевски, Фернандо, Филиповски, Пади, Емини, Тантуровски, Демир.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Бенјамин Демир - „моторот“ на Македонија ЃП, тајното оружје во новата сезона! (ВИДЕО)
22.10.2019
Без сомнение, 23-годишниот крилен офанзивец Бенјамин Демир со игрите сезонава веќе сериозно се наметна и како една од централните фигури на домашната прволигашка сцена. Поранешниот младински репрезентативец е еден од носителите на играта на Македонија ЃП која со максимално високи амбиции го минува актуелниот шампионат...
Види детали