Струга ТЛ го промовираше и голманот Ѓуриќ како ново засилување

Новиот македонски прволигаш Струга Трим Лум од прв ден максимално активно ги почна подготовките за дебитантската своја сезона во елитното друштво. Но, максимално активно и што се однесува до засилувањата во своите редови.

По вчерашната промоција на офанзивецот Христијан Кировски, денеска официјално промовиран и досегашниот голман на Ренова, Урош Ѓуриќ како ново засилувања.

Според најавите, нови фудбалери на Струга ТЛ треба да бидат и Емран Рамадани но и искусниот Артим Положани, како и уште еден досегашен голман на Ренова, Матеа Кобетиќ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали