Струга ТЛ го промовираше и голманот Ѓуриќ како ново засилување

Новиот македонски прволигаш Струга Трим Лум од прв ден максимално активно ги почна подготовките за дебитантската своја сезона во елитното друштво. Но, максимално активно и што се однесува до засилувањата во своите редови.

По вчерашната промоција на офанзивецот Христијан Кировски, денеска официјално промовиран и досегашниот голман на Ренова, Урош Ѓуриќ како ново засилувања.

Според најавите, нови фудбалери на Струга ТЛ треба да бидат и Емран Рамадани но и искусниот Артим Положани, како и уште еден досегашен голман на Ренова, Матеа Кобетиќ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Биелса со пофалби за Алиоски: Му требаше време..., но сега игра во извонредна форма
22.10.2019
​Менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса е задоволен што на стартот од новата сезона повторно го има македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски во формата која ја посакува од него.
Види детали