Костовски и Трајковски се враќаат во Силекс

Кратовски Силекс за новата сезона ги врати во своите редови голманот Горан Трајковски и напаѓачот Кристијан Костовски.

Офанзивецот Костовски, по успешна сезона во Македонија ЃП, повторно се враќа во редовите на Силекс, а Трајковски имаше одличен период на „калење“ во второлигашот Плачковица па сега се враќа меѓу кратовци. Прв голман на Силекс и натаму ќе биде Андреја Ефремов, кој и покрај неколку понуди од домашни клубови, одлучи да остане во Кратово.

Од Силекс најверојатно заминува Стефан Истатов. Кратовци во своите редови го посакуваат и досегашниот фудбалер од средниот ред на Македонија ЃП, Остоја Стјепановиќ.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Работнички не отпатува на подготовки во Охрид поради позитивен случај на коронавирус
12.07.2020
ФК Работнички не отпатува на подготовки во Охрид откако се појави фудбалер со позитивен тест на коронавирус, објави клубот на официјалниот сајт.
Види детали