Успешен тест за шампионот: Тотре донесе триумф за Шкендија против Олимпија

Македонскиот шампион Шкендија со триумф ги стартуваше подготовките за настап во Лигата на шампионите. Првиот тест во Словенија мина успешно, мимимално е совладана Олимпија Љубљана со 1-0. Стрелец на голот за Шкендија беше играчот за врска Енур Тотре во првото полувреме.

На овој натпревар за првпат по седум месеци пауза настапи напаѓачот Бесарт Ибраими, кој се враќа по повредата на коленото и треба да биде големо засилување за Шкендија за настапите на европска сцена.

Тренерот Ќатип Османи на стартот од натпреварот го одреди следниот тим: Реџепи, Мурати, Муслиу, Чешмеџиев, Мици, Хусмани, Алими, Радески, Тотре, Нафиу, А. Ибраими.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Милевски: Фудбалерите се разочарани, но четири бода од два меча со конкурентите и не е лошо
15.10.2019
​Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски истакна дека може генерално да биде задоволен со четири бода од два натпревари со конкуренти за врвот на табелата, но сепак останува разочараноста што беше пропуштена победа против Казахстан во далеку подобра игра од противникот.
Види детали