Женската селекција поразена и на вториот тест меч од Албанија

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа и втор пораз на пријателските натпревари против Албанија.

Македонија денеска во Охрид загуби со идентични 1-3 (0-2), како и пред три дена на дуелот кој се одигра во Албанија.

Албанките победија со головите на Бајрактари во 2. минута, Красниќи во 43. минута и Рахмани во 67. минута. Единствениот погодок за македонската селекција беше дело на Рочи од пенал во финишот од натпреварот.

Претходно, во првото полувреме, при 0-1 за гостинките капитенот на македонската селекција Наташа Андонова не реализираше удар од белата точка.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали