Женската репрезентација на Македонија загуби од Албанија (1-3)

Женската фудбалска репрезентација на Македонија загуби на првиот од двата предвидени пријателски натпревари со селекцијата на Албанија. На дуелот кој се одигра во Либражд, Албанија, избраничките на Кирил Изов беа поразени со 3-1.

Македонија дојде до водство со голот на стружанката Јилза Максути, која прецизно погоди во 12. минута. Албанките резултатот го израмнија во 36. минута преку Гјина, а со головите во 76. и во 81. минута домашните дојдоа до триумфот.

Вториот пријателски натпревар меѓу двете селекции се игра в недела во Охрид со почеток од 17 часот на стадионот на СРЦ „Билјанини извори“.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали