Реми и победа за селекцијата до 16 години против Азербејџан

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години запиша победа и реми на пријателскиот двомеч против соодветната селекција на Азербејџан.

Македонија најпрво триумфираше со 3-1 благодарение на головите на Гуџуфи, во два наврати, и Буку, а денеска ремизираше (2-2). Стрелци на головите за македонската селекција беа Елези и Талески.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Муслиу: Елиминацијата боли, но мораме да ја „излечиме“ со победи
17.07.2019
Шкендија е елиминирана уште на стартот од квалификациите во Лигата на шампионите. Загуби на домашен терен во Скопје од Номе Калју со 1-2 на домашен терен, па не помогна ниту триумфот (0-1) на првиот натпревар во Талин.
Види детали