Реми и победа за селекцијата до 16 години против Азербејџан

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години запиша победа и реми на пријателскиот двомеч против соодветната селекција на Азербејџан.

Македонија најпрво триумфираше со 3-1 благодарение на головите на Гуџуфи, во два наврати, и Буку, а денеска ремизираше (2-2). Стрелци на головите за македонската селекција беа Елези и Талески.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали