Академија Пандев го промовираше Танушев како прво засилување за новата сезона (ФОТО)

Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев за новата натпреварувачка сезона.

Фудбалерот од средниот ред меѓу „пандевци“ доаѓа по настапот изминатава сезона за прилепска Победа.

Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Лавовите“ ремизираа (1-1) со Локомотив Пловдив.... (ВИДЕО)
25.06.2019
Подготвувајќи се за настапите во квалификациите за Лига Европа, фудбалерите на Македонија ЃП ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар против Локомотив Пловдив.
Види детали