Николов: Се чувствуваме како во пеколот....

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација Бобан Николов не може да го сокрие огромното разочарување по дебаклот кој Македонија го доживеа од Австрија во квалификациите за ЕП 2020.

Македонската селекција неочекувано потфрли доживувајќи убедлив пораз од 1-4 на домашен терен.

„Не одигравме на посакуваното ниво, и тоа ни е на сите јасно. Загубивме но и добивме бројни навреди кои навистина не болат. Сега се чувствуваме како во пеколот а треба да одиме на одмор пред новата сезона“ – рече Николов и дополни:

„Во секој случај треба добро да се замислиме и во иднина да корегираме недостатоците во играта до крајот на овие квалификации“.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали