Ристовски: Дресот на Македонија е светост, сега потфрливме

Стефан Ристовски не штедеше зборува за самокритика по катастрофалниот пораз од Австрија кој македонската репрезентација го доживеа на националната арена „Тодор Проевски“ во квалификациите за ЕП 2020.

„Ова не е пораз но вистински дебакл кој не смеевме да си го дозволиме, посебно пред нашите навивачи. Крајно неочекувано но потфрливме на овој натпревар. Дресот на Македонија е светост, на секој меч мора да даваме повеќе и од 100%. Ова не беше наше добро издание, знаеме дека разочаравме“ – истакна веднаш по мечот Ристовски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали