Ристовски: Дресот на Македонија е светост, сега потфрливме

Стефан Ристовски не штедеше зборува за самокритика по катастрофалниот пораз од Австрија кој македонската репрезентација го доживеа на националната арена „Тодор Проевски“ во квалификациите за ЕП 2020.

„Ова не е пораз но вистински дебакл кој не смеевме да си го дозволиме, посебно пред нашите навивачи. Крајно неочекувано но потфрливме на овој натпревар. Дресот на Македонија е светост, на секој меч мора да даваме повеќе и од 100%. Ова не беше наше добро издание, знаеме дека разочаравме“ – истакна веднаш по мечот Ристовски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали