Фазли и Шкендија се разделија

Напаѓачот Самир Фазли заминува од Шкендија откако истече неговиот едногодишен договор со клубот. Раководството и фудбалерот не се договорија за продолжување на соработката и тој нема да биде дел од составот на Ќатип Османи кој ќе настапува во квалификациите за Лигата на шампионите.

Фазли дојде минатото лето како засилување за навалната линија, имаше забележителни настапи во отсуство на повредениот Бесарт Ибраими, но кариерата ќе ја продолжи во друга средина.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали