Јусуфи е првото засилување на Шкупи

Левото крило на Ренова, Фатон Јусуфи, е првото засилување за тимот на Шкупи за наредната натпреварувачка сезона. Тимот од Чаир денеска објави дека ја прекинува соработката со петмина фудбалери, за потоа да биде официјализирано и доаѓањето на Јусуфи како прв летен трансфер.

„Голема е честа да го облечам дресот на легендарен клуб како Шкупи. Проектот на управата ми се допадна, исто како и стилот на игра на Шкупи во минатата сезона. Се надевам дека и со Шкупи ќе ги продолжам успесите од моите претходни сезони“ - изјави Шкупи при потписот на договорот за една сезона.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали