Јусуфи е првото засилување на Шкупи

Левото крило на Ренова, Фатон Јусуфи, е првото засилување за тимот на Шкупи за наредната натпреварувачка сезона. Тимот од Чаир денеска објави дека ја прекинува соработката со петмина фудбалери, за потоа да биде официјализирано и доаѓањето на Јусуфи како прв летен трансфер.

„Голема е честа да го облечам дресот на легендарен клуб како Шкупи. Проектот на управата ми се допадна, исто како и стилот на игра на Шкупи во минатата сезона. Се надевам дека и со Шкупи ќе ги продолжам успесите од моите претходни сезони“ - изјави Шкупи при потписот на договорот за една сезона.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали