Шкупи се раздели со дури пет фудбалери

Пред стартот на подготовките за настапите во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи се ослободи од пет фудбалери на кои нема да се смета за следната сезона.

Виктор Ангелов, Махарафа Тандина, Амир Билали, Армел Браџи и Ергун Абдул се веќе ослободени од обврските.

Од Шкупи најавуваат дека наредниве денови ќе бидат познати и новите засилувања на тимот за настапите на европската сцена.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали