Шкупи се раздели со дури пет фудбалери

Пред стартот на подготовките за настапите во квалификациите за Лигата на Европа, Шкупи се ослободи од пет фудбалери на кои нема да се смета за следната сезона.

Виктор Ангелов, Махарафа Тандина, Амир Билали, Армел Браџи и Ергун Абдул се веќе ослободени од обврските.

Од Шкупи најавуваат дека наредниве денови ќе бидат познати и новите засилувања на тимот за настапите на европската сцена.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали