Полјаците со силна поддршка: Фановите ја окупираа арената

Фудбалската репрезентација на Полска ќе има завидна поддршка од трибините на „Тодор Проески арена“. Полските фанови пристигнаа во Скопје во голем број и веќе ја окупираа арената. Имаше и жестоки инциденти, а повеќе од 200 се приведени.

Но, и избраниците на Игор Ангеловски ќе имаат френетична поддршка.

Нашиот најголем стадион е веќе пристојно исполнет, а до стартот на натпреварот „раситнуваме“ уште дваесетина минути.  

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Милевски: Фудбалерите се разочарани, но четири бода од два меча со конкурентите и не е лошо
15.10.2019
​Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски истакна дека може генерално да биде задоволен со четири бода од два натпревари со конкуренти за врвот на табелата, но сепак останува разочараноста што беше пропуштена победа против Казахстан во далеку подобра игра од противникот.
Види детали