Македонија до 21 година подобра од Финска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година совлада Финска со 1-0 на пријателскиот натпревар што се одигра во Трнава, Словачка. Нашите надежи обезбедија рано водство на овој меч. Македонија поведе со голот на Ване Јованов во петтата минута. Тој се реши за удар од далечина и успеа да го совлада противничкиот голман Хуго Кето.

Селекторот Благоја Милевски го почна натпреварот со следниот состав: Јанков, Јованов, Антовски, Тодоровски, Руфати, Личина, Ристовски, Тошески, Крстовски, Здравковски, Трапаноски.    

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали