Репрезентацијата до 19 години подобра од Израел

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години и се реваншираше на соодветната селекција на Израел на вториот пријателски натпревар кој се одигра на стадионот „Борис Трајковски“ во Скопје.

По првиот пораз од 1-2, сега избраниците на Горан Станиќ славеа со 2-0, со головите на Тошевски во 20. минута и Елези од пенал во 85. минута.

Следната недела македонските надежи ќе одиграат и два пријателски натпревари со селекцијата на Црна Гора.

МАКЕДОНИЈА – ИЗРАЕЛ 2-0 (1-0)

Стадион „Борис Трајковски“ во Скопје. Стрелци: Тошевски 20′ Елези (п) 85′ (М).

МАКЕДОНИЈА: Алчевски, Јанкулов, Димоски, Николов, Митревски, Ѓурковски, Елези, Тошевски, Мухарем, Новевски, Тодороски. Уште играа: Андов, Трпчевски, Таири, Николоски, Миланов, Тасевски, Максимов, Воша, Алии.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали