Дени Илиев се збогува со Петр Чех: Ти беше мојот пример!

Македонскиот репрезентативец Дени Илиев му се заблагодари на легендарниот Петр Чех за времето поминато заедно во составот на Арсенал. Истакна дека тој бил негов пример и од него научил многу од голманските вештини.
  
„Имав можност да тренирам со еден од најдобрите голмани во светот, кој го гледав уште додека растев. Ти беше мој пример, научив многу од тебе во последните неколку години колку што работевме заедно. Ти си одличен голман и прекрасна личност и ти посакувам се најдобро во иднина“, напиша Илиев на социјалните мрежи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали