Дени Илиев се збогува со Петр Чех: Ти беше мојот пример!

Македонскиот репрезентативец Дени Илиев му се заблагодари на легендарниот Петр Чех за времето поминато заедно во составот на Арсенал. Истакна дека тој бил негов пример и од него научил многу од голманските вештини.
  
„Имав можност да тренирам со еден од најдобрите голмани во светот, кој го гледав уште додека растев. Ти беше мој пример, научив многу од тебе во последните неколку години колку што работевме заедно. Ти си одличен голман и прекрасна личност и ти посакувам се најдобро во иднина“, напиша Илиев на социјалните мрежи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали