Милевски ќе мора без Атанасов, Гроздановски и без Ибиши против Финска

Македонската репрезентација до 21 година ги започна подготовките за пријателскиот натпреварот против Финска кој ќе се одигра во Трнава, Словачка, на 6. јуни. Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски се соочува со проблеми во составот, откако поради повреда подготовките и контролната пресметка против Финска ќе ја пропуштат Јани Атанасов (Бурсаспор, Турција), Томче Гроздановски (Злате Моравце, Словачка) и Џемал Ибиши (Вардар). 

Тројцата фудбалери денеска беа на дополнителни лекарски испитувања, а медицинскиот тим во репрезентацијата потврди дека не се во можност за настап за дуелот со финците. Предводникот на нашата млада репрезентација, Благоја Милевски во составот дополнително ќе вклучи фудбалер(и) од селекцијата до 19 години.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали