Селекцијата до 19 години ќе одигра пријателски дуели со Израел и со Црна Гора

Македонската репрезентација до 19 години утре (28. мај) и во четвтрок (30. мај), на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата до 19 години на Израел.

Нашата селекција на 4. и 6. јуни, исто така ќе одигра два пријателски натпревари на стадионот „Борис Трајковски“ и против репрезентацијата до 19 години на Црна Гора.

Селекторот на македонската репрезентација до 19 години, Горан Станиќ за натпреварите против Израел и Црна Гора ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Матеј Андов (Вардар), Марко Алчевски (Академија Пандев);

Одбрана: Георгие Јанкулов (Железничар Панчево, Србија), Ване Тасевски (Пјаченца, Италија), Божидар Митревски (Вардар), Бојан Миланов (Њу Старс), Бојан Димовски (Вардар), Александар Ѓурковски (Вардар), Анџело Николовски (Брегалница Штип);

Среден ред: Агон Елези (Влазрими), Димитар Тодоровски (Работнички), Арби Воша (Македонија Ѓ.П.), Рамин Али (Шкендија), Иван Николов (Академија Пандев), Владан Новевски (Војводина, Србија);

Напад: Методиј Максимов (Работнички), Кире Трпчевски (Њу Старс), Шуштрим Таири (Шкендија), Давид Тошевски (Работнички), Сухељ Мухарем (Шкупи).

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали