НАЈДОБАР ИГРАЧ НА 34.КОЛО: КРИСТИЈАН АЦКОВСКИ (РАБОТНИЧКИ)

Работнички по пет кола се израдува на важен триумф, а еден од творците на успехот беше младиот играч за врска Кристијан Ацковски. 21-годишниот играч од средниот ред блескаше во маневарот како креатор на играта, а успеа да се запише и во листата на стрелците потврдувајќи ја победата. Со својата игра заслужи да биде прогласен за најдобар играч во 34.коло од Првата фудбалска лига, во изборот на МАКФУДБАЛ

Работнички по овој триумф речиси ги разреши дилемите околу опстанокот, а се уште се надева и на освојување на четвртото место на табелата кое може да донесе и излез на европска сцена, доколку Академија Пандев го освои Купот на Македонија.         

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали