Палермо во проблеми: Клубот на Несторовски и на Трајковски исфрлен во Серија Ц

Нови големи проблеми за Палермо, клубот за кој настапуваат македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски. Федералниот суд на Италија одлучи Палермо поради финансиски малверзации да биде ифрлен во третата лига (Серија Ц) и нема да учествува во плејофот за пласман во елитата.

Ова драстично ги менува плановите на Палермо и веројатно статусот на македонските репрезентативци. Палермо има право на жалба на оваа судска одлука, но мали се шансите нешто да биде променето. 

Пронајдени се бројни малверзации во работата на раководството на клубот, а првиот човек Маурицио Зампарини е под истрага за перење пари.          

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали