Палермо во проблеми: Клубот на Несторовски и на Трајковски исфрлен во Серија Ц

Нови големи проблеми за Палермо, клубот за кој настапуваат македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски. Федералниот суд на Италија одлучи Палермо поради финансиски малверзации да биде ифрлен во третата лига (Серија Ц) и нема да учествува во плејофот за пласман во елитата.

Ова драстично ги менува плановите на Палермо и веројатно статусот на македонските репрезентативци. Палермо има право на жалба на оваа судска одлука, но мали се шансите нешто да биде променето. 

Пронајдени се бројни малверзации во работата на раководството на клубот, а првиот човек Маурицио Зампарини е под истрага за перење пари.          

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Џеват Елмас: За иднината на Елиф ќе одлучиме заедно со Фенербахче
24.05.2019
Во врска со големиот медиумски интерес околу можниот трансфер на Елиф Елмас и многуте шпекулации во јавноста, за првпат во јавноста, во официјален разговор за МАКФУДБАЛ се огласи неговиот татко и официјален агент г-дин Џеват Елмас.
Види детали